Czytaj
2008-03-05
Pracuj w meblach SZYNAKA!

Firmy z Grupy SZYNAKA zatrudnią do swoich fabryk
w Iławie, Lubawie i Nowym Mieście Lubawskim setki nowych pracowników! Meble z drewna litego i płyty wiórowej produkowane przez „Szynakę”, firmę z lubawskim rodowodem, sprzedawane są nie tylko w kraju, ale też eksportowane na całą Europę oraz do USA. Fabryki tej grupy produkują także meble dla światowego koncernu IKEA.Dziś firma zatrudnia w sumie ponad 2 tysiące ludzi (łącznie z fabryką w Wolsztynie na Wielkopolsce, gdzie pracuje 360 osób). W najbliższym czasie liczba zatrudnionych w grupie „Szynaka” w naszym regionie się powiększy.

– Na początku drugiego kwartału będziemy tworzyć kadrę pracowniczą do nowej fabryki w Nowym Mieście Lubawskim – mówi Jan Szynaka, właściciel spółek zrzeszonych w grupie. – Cały czas także prowadzimy nabór do działających już fabryk w Iławie, Lubawie i Nowym Mieście Lub.


NOWE MIASTO LUBAWSKIE:
ROŚNIE NOWA FABRYKA


W Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Nowym Mieście Lub. kończy się budowa ogromnej hali produkcyjnej nowej spółki o nazwie Fabryka Mebli „SZYNAKA”. Już teraz rozpoczęto nabór pracowników do zakładu. Potrzebni są ludzie bezpośrednio do produkcji mebli (mogą być także niewykwalifikowani, ale z chęcią do nauki zawodu), a także operatorzy wózków widłowych, elektrycy, mechanicy, a nawet pracownicy do robót remontowo-budowlanych – generalnie każdy rzemieślnik może tu śmiało pytać o pracę lub możliwość uzyskania zleceń.

– Nowe Miasto leży 25 kilometrów od Iławy i 20 od Lubawy. W dzisiejszych czasach to nie są istotne odległości, dlatego zachęcam mieszkańców tych miast i okolic do zainteresowania się pracą w nowym zakładzie – dodaje Jan Szynaka. – Prócz pracy w stabilnym, ciągle rozwijającym się zespole, można liczyć także na atrakcyjne zarobki.

Podania o pracę i wszelkie inne dokumenty można składać w dziale kadr w siedzibach firmy (patrz ramka obok). Dokumenty w sprawie pracy w nowowybudowanej fabryce należy oznaczyć dopiskiem „NOWA FABRYKA Nowe Miasto Lubawskie” i złożyć w dziale kadr w Lubawie lub Nowym Mieście.

Od kilku miesięcy w Nowym Mieście działa także fabryka MM „SZYNAKA-INTERLINE”, powstała po przejęciu zakładów MM, należących do niemieckiego upadłego koncernu Schieder.
– Po upadku zatrudnialiśmy 294 osoby, teraz pracuje tu 80 ludzi więcej – informuje Zygmunt Trzebiatowski, prezes MM „SZYNAKA-INTERLINE”. – Cały czas prowadzimy nabór do naszej fabryki, a także do zakładu, który dopiero się buduje.


IŁAWA:
OPTYMIZM PO PRZEJĘCIU BANKRUTA


Podobna sytuacja z niemieckimi MM-ami, co w Nowym Mieście, jest także w Iławie. Tu przy ul. Lubawskiej powstała spółka MM „SZYNAKA-LIVING”, która od zeszłorocznego upadku MM podwoiła zatrudnienie!

– Dziś dajemy pracę 450 ludziom, w tym 140 kobietom – wylicza Dariusz Miśtal, prezes iławskiej spółki. – Nasze docelowe zatrudnienie to 500 wydajnych pracowników, którzy pracować będą w systemie 3-zmianowym. Cały czas szukamy więc nowych ludzi do pracy. Zapraszamy panie i panów do składania podań.


LUBAWA:
NIEZACHWIANY ROZWÓJ


Tu działają najstarsze zakłady grupy, mające ponad półwieczną tradycję. W dwóch firmach – P.P.U.H. i E. „SZYNAKA” oraz „SZYNAKA-MEBLE” Sp. z o.o. – pracuje łącznie 850 osób, w tym około 300 kobiet.


SZUKAJĄ TEŻ UCZNIÓW

Do każdej z fabryk zapraszani są także uczniowie do odbycia praktycznej nauki zawodu. W samej tylko Lubawie praktyki odbywa 60 uczniów w zawodach: stolarz, mechanik, elektryk.


WARUNKI SOCJALNE

Warto na koniec wspomnieć u warunkach socjalnych, jakie stworzone są pracownikom zakładów SZYNAKA. Tradycją są bale karnawałowe, wycieczki zagraniczne i krajowe dla pracowników oraz ich dzieci, paczki świąteczne dla dzieci, bony towarowe, karnety na mecze czy bilety do kina lub na koncerty. Corocznie organizowany jest też festyn dla pracowników i ich rodzin.

Co nie mniej ważne, pracownicy mają także możliwość wzięcia udziału w szeregu szkoleń.

RADOSŁAW SAFIANOWSKI
promocja 299/08

Dariusz Miśtal, prezes iławskiej spółki
MM „SZYNAKA-LIVING”, prezentuje najnowszy
nabytek firmy: maszynę za milion złotych!

Tu złożysz podanie o pracę


Iława
MM „SZYNAKA-LIVING” Sp. z o.o.
14-200 Iława, ul. Lubawska 8

Lubawa
„SZYNAKA-MEBLE” Sp. z o.o.
14-260 Lubawa, ul. Dworcowa 20

Nowe Miasto Lubawskie
MM „SZYNAKA-INTERLINE” Sp. z o.o.
13-300 Nowe Miasto Lubawskie, ul. Jagiellońska 26ACopyright © 2001-2018 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.